Nowy program budowy dróg

www.imcreator.com/USACE Europe DistrictTo już druga w tym roku zmiana planu budowy dróg na lata 2011-2015. Tym razem resort infrastruktury i transportu chce dokładnie określić, które inwestycje są priorytetowe, a które mogą znaleźć się na liście rezerwowej. Jak zapowiada Ministerstwo nowy program powstanie jeszcze w tym roku.

Obecnie realizowane są inwestycje znajdujące się w załącznikach nr 5 i 6 znajdujące się w programie budowy dróg na lata 2011-2015. Podczas debaty Polska Droga. Szanse powodzenia programu modernizacji Polski wicedyrektor departamentu dróg i autostrad w MIR Rafał Nowak przyznał, że szykują się kolejne nowe inwestycje, które znajdą swoje miejsce ww. załącznikach.

Inwestycje, które obecnie wprowadzane są w życie wynoszą ponad 67 mld zł. Jak zapowiada Rafał Nowak propozycje, które mają zostać wprowadzone do realizacji zostaną podzielone na dwie grupy – priorytety i rezerwy. Do załącznika nr 5 ma zostać dołączona droga ekspresowa S6 Szczecin – Koszalin oraz obwodnice Koszalina i Sianowa. Budowa wyniesie przeszło 4 mld zł. Następna inwestycja będzie wliczać się do załącznika nr 6, trafią tam obwodnice Wałcza i Szczecinka, tutaj koszty całej budowy wyniosą ponad miliard złotych.

Jak zaznacza wicedyrektor departamentu najbardziej optymistyczna wizja realizacji inwestycji zamknie się w kwocie 92 mld zł.

Źródło: www.mir.gov.pl