Podajesz wysokość wynagrodzenia na ogłoszeniu?

wynagrodzenie
Pozyskanie dobrego pracownika to w dzisiejszych czasach nie lada gratka. Jak się okazuje nie wystarczają już udogodnienia w biurach, benefity czy ciekawe projekty. Teraz już na etapie tworzenia ogłoszenia powinniśmy pomyśleć o przyszłym pracowniku. Ujawnienie wynagrodzenia to niewątpliwie duży plus do atrakcyjności naszej oferty.

Nie lubimy marnotrawić czasu, ciągły pęd zmusza nas do tego, żeby jak najmniej go marnować. Dotyczy to zarówno godzin spędzanych w pracy, jak i tych poświęconych na jej poszukiwanie. W Polsce tematem tabu są niewątpliwie zarobki, dlatego też ujawnienie ich na początku rekrutacji to ogromny plus.

Plusem jest za równo szczerość, jak i oszczędność czasu – swojego jako rekrutera i pracownika. Dlatego warto odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego tylko 19 proc. polskich firm decyduje się na ujawnienie przyszłej pensji? Jak wynika z badań podanie widełek płacowych poprawia ilość zgłoszeń na dane stanowisko nawet o około 60 proc.

Z przeprowadzonych badań (np. Polacy mówią o płacy) wynika, że brak wynagrodzenia to element, którego najbardziej brakuje osobom szukającym zatrudnienia. Chcemy wiedzieć ile zarabiają osoby na takim samym stanowisku jak my, taka wiedza pozwoli nam ubiegać się o podwyżkę lub da nam argumenty podczas rozmowy o pracę.

Oczywiście zanim zaczniemy ogłaszać na forum ile zarabia się w naszej firmie musimy ujawnić takie informacje wewnątrz. W innej sytuacji może dojść do niepotrzebnych konfliktów.

Źródło: newseria, media