Podróż motorem z prawem jazdy kategorii B

www.imcreator.com/Nomadic LassOstatnie doniesienia z Sejmu wprowadziły niezłe zamieszanie wśród sympatyków jednośladów. Do rąk prezydenta trafiła ustawa, która znosi obowiązek posiadania prawa jazdy kategorii A. Każdy, kto od co najmniej 3 lat posiada prawo jazdy kategorii B będzie mógł przesiąść się na motor.

25 czerwca 372 posłów rozpoczęło istną rewolucję w prawie jazdy. Przegłosowana ustawa będzie umożliwiać prowadzenie motocykli z silnikami do 125 ccm kierowcom, którzy posiadają prawo jazdy kategorii B przynajmniej od 3 lat. Do tej pory bez dodatkowych uprawnień można było prowadzić jedynie pojazdy o pojemności nieprzekraczającej 50 ccm.

Rozszerzenie uprawnień zaproponowała Komisja Infrastruktury, a politycy entuzjastycznie przystali na tę propozycję. Obawy sceptyków są odpierane przykładami innych państw, które wprowadziły podobne zmiany (np. Czechy lub Niemcy).

Nowe przepisy wejdą w życie za około 60 dni, ustawa czeka na podpis prezydenta i dopiero wtedy zostanie opublikowana w Dzienniku Ustaw.

Źródło: ścigacz.pl