Stwórz własną aplikację

www.picjumbo.com/VIKTOR HANACEKNastały takie czasy, że samo dzwonienie i smsowanie nie wystarcza, dlatego coraz częściej telefony komórkowe zamieniamy na smartfony. To co je wyróżnia to niezliczone możliwości jakie dają pobierane na nie aplikacje. Tym razem sami możemy stworzyć jedną z nich i sprawić, że nasz pomysł na stałe będzie ułatwiał życie innym.

Często słyszymy stwierdzenie: już wszystko zostało wymyślone, po jakimś czasie odnajdujemy coś nowego i zastanawiamy się, jak mogliśmy do tej pory bez tego żyć. Szerokie pole do tworzenia dają nam nowe technologie, a dokładnie aplikacje mobilne, które teraz są wyjątkowo popularne.

Nokia Solutions and Networks (NSN) postanowiła wykorzystać potencjał osób, których pasja są współczesne technologie – stworzyła konkurs, który pomoże odnaleźć kolejne, niezbędne do życia aplikacje na smartfony.

Szczegóły

Jedynym ograniczeniem, jakie zostało wprowadzone jest wiek – osoby, które chcą wziąć udział w konkursie muszą mieć ukończone 18 lat, jak zaznaczają organizatorzy chętni nie muszą mieć wykształcenia związanego z technologią. Warto zaznaczyć również, że osoby, które pracują w NSN lub z nią współpracują nie mogą wziąć udziału w konkursie.

Przede wszytki musimy pamiętać, że swoją aplikację musimy zgłosić do 15 sierpnia 2014 r. wykorzystując formularz zgłoszeniowy. Bardzo ważne jest zachowanie wszelkich praw autorskich, nasz projekt musi być unikatowy i oryginalny, powielenie istniejącej aplikacji jest równoznaczne z dyskwalifikacją oraz ewentualnymi sankcjami prawnymi (dot. zachowania praw autorskich).

Jak zaznaczają organizatorzy nie jest ważne w jakim języku programowania projekt zostanie stworzony, jednak istotny jest język, w którym go opiszemy – musi to być język angielski. Musimy pamiętać o tym, że konkurs został stworzony, aby zaspokoić konkretne potrzeby, dlatego odbędzie się pod hasłem: This is the road to smarCity – najogólniej mówiąc mamy zaproponować aplikację, która ułatwi życie w naszym mieście. Istotną kwestią jest również to, że w momencie zwycięstwa nie zostaniemy pozbawieni praw do naszego dzieła.

Rejestracja, jak i sam udział w konkursie jest bezpłatny. Główna nagrodą w konkursie jest 20 000 zł oraz wystąpienie na dużej konferencji IT, na której będziemy mogli przedstawić i opowiedzieć o naszym pomyśle. Organizatorzy zaznaczają, że przewidują również nagrody rzeczowe dla innych wyróżnionych projektów.

Więcej informacji znajduje się na stronie organizatora, warto dokładnie zapoznać się z wszelkimi wytycznymi.

Źródło: www.codedive.pl