Wideo reklamy na Facebooku

www.sxc.huAutomatycznie odtwarzane filmy mają zapoczątkować erę wideo reklam na Facebooku. Obecnie serwis przeprowadza testy, zarówno na stronie internetowej jak i w mobilnej wersji portalu.

Twórcy serwisu zapewniają, że nowa funkcja portalu nie wpłynie negatywnie na sposób w jego obsługiwaniu. Obecnie są przeprowadzane testy, które mają zbadać nastroje Internautów na tego typu reklamy. Automatycznie odtwarzane wideo jest dostępne tylko niewielkiej liczbie użytkowników portalu.

Filmy reklamowe są odtwarzane automatycznie po wejściu na stronę aktualności. Inwazyjność reklam różni się od tych, z którymi mamy do czynienia na co dzień tym, że są one uruchamiane bez dźwięku. Jeżeli użytkownik będzie chciał obejrzeć dane wideo wraz z dźwiękiem, wystarczy że kliknie w ekran, co spowoduje pełne odtworzenie filmu.

Na większość pytań nie ma jeszcze jednoznacznych odpowiedzi. Nie wiadomo kiedy dokładnie zmiany zostaną wprowadzone na szerszą skale oraz jakich wyników finansowych oczekują twórcy serwisu.