ZUS bardziej przyjazny?

ZUSStrona internetowa ZUSu pozostawia wiele do życzenia. Jest nieczytelna, przeładowana informacjami i w zasadzie bardzo trudno jest znaleźć to, czego się szuka. Od niedawna użytkownicy mogą sprawdzić jej wersję testową, która na pierwszy rzut oka budzi pozytywne uczucia.

Dobra strona www to podstawa w komunikacji z klientem, dlatego dobra strona urzędu to wręcz obowiązek. Zakład Ubezpieczeń Społecznych odrobił zadanie domowe i zwrócił się do agencji Atos, która ma wprowadzić ład i porządek w internetową wersję ZUSu.

Co się zmieni? W zasadzie wszystko. Nowa wersja strony jest zdecydowanie bardziej czytelna, co ważne jest intuicyjna i prosta w obsłudze – tutaj ukłon w kierunku osób niezaznajomionych z komputerem. Przede wszystkim zostały nazwane grupy osób, które portal mogą odwiedzić, w jednej zakładce możemy znaleźć wsztstkie świadczenia, w innej wzory formularzy, a jeszcze innej generalną bazę wiedzy, która ułatwić ma poruszanie się po portalu.

To co zdecydowanie ułatwi załatwianie wszelkich spraw, jest podlinkowanie stron, które dotychczas funkcjonowały osobno. Chodzi m.in. o Platformę Usług Elektronicznych (PUE), mojaskladka.zus.pl czy mojaemerytura.zus.pl.  Już na pierwszej stronie widać panel do logowania, jak zapewniają twórcy, strona działa w oparciu o technologię Liferay, która daje pełne bezpieczeństwo podczas przesyłu danych.

Strona otrzymała wszelkie udogodnienia dla osób niedowidzacych oraz niesłyszących. Obecna strona jest już całkowicie dostosowana do użytku, jednak interesanci cały czas mogą przełączać się do starej wersji. Za miesiąc strona beta zastąpi poprzednią. Jak zapewnia rzecznik prasowy to jeszcze nie wszystkie zmiany, jakie zostaną wprowadzone do portalu. Strona m.in. ma zostać dostosowana do urządzeń mobilnych.

Źródło: newseria, zus.pl