Naucz się być szczęśliwym!

www.pixabay.com/Ryan McGuireWszystko siedzi w głowie – tak najogólniej możemy opisać każdy nasz dzień. Może to wydawać się nieco naciąganym zdaniem, jednak jak się nad tym dłużej zastanowimy zaczynamy dostrzegać prawdziwość tych słów. Wstając z łóżka lewą nogą najczęściej reszta dnia będzie spisana na straty, warto wziąć sobie do serca te słowa i odnaleźć przepis na udane życie.

Uśmiechnięte osoby mają łatwiej. Dlaczego tak się dzieje? To proste, każdy z nas woli rozmawiać z osobą zadowolona z życia, którą wyróżnia pozytywne myślenie. Bardzo często możemy usłyszeć, że Polacy tylko narzekają i chodzą wiecznie niezadowoleni. Każdy stereotyp ma w sobie ziarnko prawdy, jednak nie oznacza to, że nasze życie będzie pasmem smutków i niepowodzeń.

Pozytywnie myślący człowiek jest skazany na sukces. Jednak należy pamiętać, że i tego trzeba się nauczyć. Prowadząc swoje przedsiębiorstwo należy odnajdywać wszelkie możliwości, które pozwolą osiągać jeszcze lepsze wyniki. Poniższy tekst powinien być inspiracją do zmiany nawyków i przede wszystkim zmiany myślenia.

Poranne spotkanie z lustrem

Może to wydawać się śmieszne, ale warto każdy dzień rozpoczynać od przywitania się z samym sobą. Mam świadomość tego, że każdy poranek wydaje się być krótszy od poprzedniego, a znalezienie czasu na coś innego niż tylko wstanie, ubranie się i wypicie porannej kawy graniczy z cudem. Jednak powinniśmy zamienić naszą poranną bieganinę w coś na kształt rytuału rozpoczynania dobrego dnia.

Jeśli sami w siebie nie uwierzymy, to nikt tego nie zrobi. To kim jesteśmy zależy jedynie od nas, a pozytywne myślenie przywołuje dobre wypadki. Jeśli budząc się wiemy, że to będzie cudowny dzień tak też się stanie. Musimy pamiętać o tym, że nad naszym losem czuwa nasze wewnętrzne Ja, które ma ogromny wpływ na wygląd naszego życia.

Aby wprowadzić istotne, pozytywne zmiany do naszego życia powinniśmy zacząć od zmiany poranków. Po pierwsze warto podczas porannej toalety znaleźć chwilę na popatrzenie sobie prosto w oczy i powiedzenie: Dzisiaj będzie dobry dzień, a Ty na pewno sobie ze wszystkim świetnie poradzisz. Domyślam się, że wiele osób nie wierzy w moc tego zdania, jednak tak jak wcześniej wspominałam nasze wewnętrzne Ja będzie nastawiało nasz organizm w zależności od tego, jaki impuls otrzyma od nas samych. Jeśli powiemy sobie głośno i wyraźnie, że jesteśmy silni i właśnie tego dnia to udowodnimy to nasze ciało będzie starało się zrobić wszystko, żeby tak było. Widać to np. podczas ciężkiej choroby, jeśli pacjent straci nadzieję jego organizm przestaje walczyć, co powoduje szybkie pogłębienie się choroby.

Warsztaty pozytywnego myślenia

Na rynku coraz więcej firm organizuje warsztaty, które mają nauczyć nas myśleć pozytywnie. Coraz więcej ludzi ma świadomość tego, że to w nas tkwi potencjał i sami jesteśmy kowalami własnego losu. W tym zestawieniu pozytywne myślenie jest niezbędne.

Aby zmienić swoje życie możliwości jest wiele, można również skorzystać z jogi śmiechu, której myślą przewodnią jest zdanie wypowiedziane przez dr Madana Katarię twórcę jogi śmiechu: Kiedy się śmiejesz zmieniasz się, a gdy się zmieniasz cały świat się zmienia. Oprócz pracy w grupie instruktorzy zalecają codzienne ćwiczenia, które mają nauczyć nas cieszyć się życiem. Tutaj również bardzo ważne jest nasze wewnętrzne Ja, czy jak nazywają to jogini –wewnętrzny duch śmiechu, który tak jak my potrzebuje pokarmu, tylko w jego przypadku jest to śmiech. Nie trzeba nikogo zapewniać, że dawka śmiechu dostarcza do naszego organizmu endorfiny, poprawia nasz nastrój, pozwala samoistnie leczyć się i co ważne sprzyja naszej wydajności, co sprawia, że jesteśmy bardziej kreatywni i zwyczajnie bardziej produktywni, co prowadząc własne przedsiębiorstwo jest niezbędne.

Zarażaj pozytywną energią

Uśmiechnięci ludzie mają łatwiej! Takie zdanie powinniśmy powtarzać jak mantrę. Bo, czy nie wolimy załatwiać urzędowych spraw u uśmiechniętej pani? Czy zakupy nie przynoszą nam więcej radości w momencie, gdy obsługuje nas uśmiechnięta kasjerka? Odpowiedź jest jednoznaczna.

Prowadząc własną działalność gospodarczą kładziemy duży nacisk na wizerunek naszej firmy, na to, aby nasi pracownicy dobrze wyglądali oraz aby nasza strona internetowa działała bez zarzutu. Wszystko to jest oczywiście bardzo ważne, jednak jeśli po wejściu do biura nasz klient zobaczy zestresowanych pracowników i gburowatego pracodawcę możemy mieć pewność, że do nas nie powróci. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, warto zrobić wszystko, by postrzegano nas jako osoby zadowolone z życia.

Aby osiągnąć sukces musimy przyjąć postawę na ów sukces nastawioną. Osiągnięcie założonych celów zależy od wielu czynników, najważniejszym z nich jesteśmy my sami i nasze podejście do życia. Jeśli będziemy wierzyć w to, że nam się uda nie przestaniemy dążyć do celu zanim go nie osiągniemy. We współczesnym świecie to bardzo ważne, ogromna konkurencja, stresujące życie w ciągłym biegu sprawiają, że niejednokrotnie nie mamy siły podnosić się po raz kolejny. Będąc pozytywnie nastawionym do życia, będziemy wstawać za każdym razem gdy upadniemy i co ważne nasze porażki będziemy traktować jako lekcje, a nie jako klęski.