www.smebusiness.pl28 stycznia obchodziliśmy Dzień Ochrony Danych Osobowych. Pamiętając o tym, warto zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo haseł. Według ostatniego raportu rocznego CERT Polska od 2017 roku wzrosła liczba wycieków danych, a najczęściej wykradane są adresy e-mail i hasła użytkowników[1].

Tylko w wyniku ostatniego incydentu Collection #1 ujawnione zostały 773 miliony unikalnych adresów mailowych i 21 milionów haseł w formie czystego tekstu[2].

www.smebusiness.plSzacuje się, że w ciągu zaledwie dwóch lat 25 miliardów urządzeń na całym świecie będzie podłączonych do sieci, a do 2025 roku liczba ta wyniesie ponad 55 miliardów[1]. Internet rzeczy (ang. Internet of Things) staje się internetem nowych możliwości – szczególnie dla biznesu.

www.smebusiness.plOd początków rewolucji przemysłowej pojawiają się głosy, że postęp technologiczny będzie zabierał człowiekowi pracę. Obecnie, w czasie tzw. czwartej rewolucji przemysłowej, związanej ze sztuczną inteligencją, podobne opinie przybierają na sile. Jednak według ekspertów Fortinet Artificial Intelligence (AI) nie zagraża stanowiskom pracy, a wręcz przeciwnie – tworzy je.

0% bezrobocia, miliony nowych miejsc pracy

Rozwój technologiczny jest przez sceptyków od dziesięcioleci utożsamiany ze zmniejszaniem liczby miejsc pracy.

cinkciarz_zegarekInteligentny zegarek to kolejny elektroniczny gadżet, który ma ułatwić nam życie. Do czego jest nam potrzebny? Oczywiście, możemy sprawdzić godzinę, ale także skorzystać z wielu funkcji smartfona. Cinkciarz.pl przygotował bardzo praktyczną aplikację specjalnie na urządzenia z najpopularniejszym na rynku systemem Android.

Aplikacja Cinkciarz.pl jest przeznaczona na urządzenia typu smartwatch działające pod kontrolą systemu Android Wear.

Wydawać by się mogło, że już każdy z Polaków ma nieograniczony dostęp do sieci. Z raportu GUS Społeczeństwo informacyjne w Polsce z 2014 roku wynika, że internet dociera do 74 proc. z nich. Ma się to zmienić dzięki programowi operacyjnemu Polska Cyfrowa.

Przede wszystkim umożliwienie dostępu do internetu jak największej liczbie Polaków – do końca 2015 roku sieć szerokopasmowa będzie obejmować cały kraj – mówi Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji.

www.pixabay.com/wilofPlanowanie i przeprowadzanie kampanii reklamowych w sieci to nie lada wyzwanie. Do tej pory jeden z najbardziej popularnych serwisów internetowych YouTube uniemożliwiał kontrolowanie statystyk wyświetlanych tam reklam. Od nowego roku ma się to zmienić, ma to pozwolić na jeszcze lepsze dotarcie do potencjalnych klientów.

W zasadzie każdy kto zagląda na YouTube’a zauważył, że coraz więcej w nim wyświetlanych reklam. Chodzi tu przede wszystkim o te emitowane przed filmikami.

www.pixabay.com/dawnfuInnowacyjny i unikalny – tak o Regionalnym Systemie Ostrzegania mówi Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Jego zadaniem jest przede wszystkim ostrzeganie mieszkańców poszczególnych regionów o lokalnych utrudnieniach. Do tej pory resort przeznaczył 250 tys. złotych na wdrażanie systemu, w planach ma zamiar wydać kolejne 880 tys.

Trudno dzisiaj być na bieżąco z wiadomościami z Polski i ze świata.

www.pixabay.com/JESHOOTSKrążą już anegdoty o obecności na Facebooku, najpopularniejsza to chyba – jeśli cię na nim nie ma to znaczy że nie istniejesz. Mimo to przeciwnicy twardo obstają przy swoim i nie zakładają sobie kont, ponieważ jak sami twierdzą nie chcą być inwigilowani. Rooms to nowa aplikacja, skierowana właśnie do sceptycznie nastawionych.

Zadaniem najnowszej aplikacji Facebooka ma być zachowanie anonimowych konwersacji, ma to zatrzeć skazę na dobrym imieniu giganta, który coraz częściej jest oskarżany o szpiegowanie prywatnych rozmów.

www.pixabay.com/stuxTrudno jest sobie wyobrazić dzień bez Internetu, jeszcze trudniej prowadzenie przedsiębiorstwa bez niego. GUS stworzył raport, w którym podaje informacje na temat społeczeństwa informacyjnego w Polsce w 2014 roku. Jak wynika z badania – w 2014 r. komputery wykorzystało 94 proc. przedsiębiorstw, a 93 proc. wykazało dostęp do sieci.

Badanie zostało przeprowadzone zarówno w przedsiębiorstwach, jak i gospodarstwach domowych.

www.imcreator.com/Thomas LeuthardWirtualna rzeczywistość przestaje być futurystyczną wizją rodem z filmów science fiction. Specjalne gogle VR (Virtual Reality) pozwalają fanom gier komputerowych przenieść się do wirtualnego świata, a turystom – zwiedzać wirtualne muzea i zabytki. Ich zastosowanie wykracza jednak poza sferę rozrywki – mogą być przydatne również w medycynie czy wojskowości.

Wirtualna rzeczywistość ma przede wszystkim ułatwiać i uprzyjemniać codzienne życie. Długi lot samolotem przestanie być uciążliwy, gdy pasażer założy gogle VR i dzięki nim będzie myślał, że jest na plaży.