Oszuści podszywają się pod Ministerstwo Finansów

www.sxc.huMinisterstwo Finansów przestrzega o oszustach, którzy pod pretekstem szybszego zwrotu podatku dochodowego wyłudzają szczegółowe dane na temat przedsiębiorców i ich firm.

Oszuści posługują się logiem Administracji Podatkowej oraz wysyłają gotowe formularze ze skrzynek mailowych, które łudząco przypominają te Ministerstwa Finansów. Serwer na który przedsiębiorca zostaje przekierowany w momencie wypełniania formularza znajduje się na rumuńskim serwerze, dlatego do tej pory trudno jest go zablokować.

Jak podkreśla rzeczniczka Ministerstwa Finansów, Wiesława Drożdż: zwroty podatków już dawno [zostały] zakończone. Podkreśla również, że żaden urząd skarbowy nie potrzebuje takich danych jak w ww. formularzu. Zaznaczmy, że przedsiębiorcy są zobowiązani podać w fikcyjnym dokumencie m.in.: dane osobowe, dane dotyczące ich firmy, a także dane karty kredytowej na którą rzekomo ma zostać przelany zwrot podatku.

Ministerstwo Finansów apeluje do przedsiębiorców o roztropność w podawaniu swoich danych niepewnym źródłom. Jak zapewnia Wiesława Drożdż: żądanie danych osobowych w zamian za zwrot rzekomo nadpłaconego podatku to absurd.