Pożyczki w sieci zyskują na popularności

www.pixabay.com/jarmolukPolacy coraz odważniej korzystają z możliwości jakie daje im Internet. Jak wynika z najnowszego raportu przeprowadzonego przez firmę Gemius już co dziesiąty z nas wykazuje zainteresowanie pożyczką zaciągniętą w sieci.

Sfera online coraz odważniej wkracza w nasze życie codzienne. Coraz więcej możemy załatwić przy pomocy Internetu, co pozwala nam zaoszczędzić czas i przede wszystkim jest dla nas wygodne. W sieci załatwiamy już w zasadzie wszystko od zakupów, przez rozmowy, skończywszy na przelewach, czy opłatach. Jak zauważyli eksperci z firmy Gemius Polacy wykazują ostatnio jeszcze jedną tendencję – poszukująmożliwości otrzymania pożyczki również w Internecie.

Dane z raportu

Podstawowym argumentem przemawiającym za tym, ze Polacy coraz częściej zaglądają na strony internetowe umożliwiające zaciągnięcie pożyczki, jest możliwość ich anonimowego sprawdzenia i porównania, co pozwala wybrać im najbardziej korzystną opcję.

Wg badania przeprowadzonego przez Gemius wynika, że niemal co dziesiąty internauta – 9 proc. odwiedza strony internetowe o takiej tematyce, co w przeliczeniu daje nieco ponad 2 mln użytkowników miesięcznie. Jest to zdecydowany wzrost z minionymi latami: 2013 – 1,5 mln osób (7 proc.), 2012 – 0,7 mln osób (4 proc.).

Najczęściej strony www oferujące pożyczki odwiedzają osoby z wykształceniem zawodowym oraz ci, których zarobki należą do najniższej krajowej. Warto zwrócić uwagę na to, że coraz więcej osób przy sprawdzaniu najbardziej atrakcyjnej oferty wykorzystują stronę Biura Informacji Krajowej (bik.pl) – ponad 80 tys. osób.

Źródło: Gemius